Унікальна арена на сонячних батареях відкрилась в Анталії

«Анталія Арена», що стала першим у світі стадіоном, який живиться виключно від сонячних батарей, офіційно відкрита. 25 жовтня на ній відбувся футбольний матч в рамках Турецької суперліги, і арена прийняла своїх перших уболівальників.

Початок будівництва стадіону було покладено в 2013 році, коли Туреччина подавала заявку на проведення Євро-2016. Унікальність проекту полягає, в першу чергу, у тому, що стадіон забезпечується електроенергією за рахунок сонячних батарей, встановлених на його даху загальною площею 13 000 м2. Максимальна потужність цих батарей склала 1,4 МВт енергії, яких достатньо не тільки для повного забезпечення самої арени, а також для енергопостачання інших міських об'єктів. За допомогою цього новий стадіон повертає місту частину вкладених у його будівництво коштів.

Ще одна особливість арени - її зовнішня форма. Геометрично будівля має вид ідеального кола, всередині якого знаходиться прямокутне футбольне поле. Наявний дах захищає від поганої погоди всі трибуни і верхні тераси над глядацькими місцями. Місткість стадіону складає більше 35-ти тисяч глядачів.

На сьогоднішній день «Анталія Арена» - це та нерухомість в Туреччині і світі, яка є найяскравішим прикладом використання інноваційних технологій та правильного підходу до будівництва. Вважається, що з відкриттям стадіону Анталія стане ще більш популярною серед туристів.

Унікальна арена на сонячних батареях відкрилась в
Унікальна арена на сонячних батареях відкрилась в