Остання статистика, пов’язана з активністю іноземців у Туреччині, показала дуже цікаві результати. Виявляється, що з кожним місяцем до країни приїжджає все більше туристів, а от купувати нерухомість вони стали рідше. Цей показник знизився у Туреччині вперше за довгий час, правда, ненабагато.

Перейдемо до чисел:

  • на кінець першого кварталу 2019 року країну відвідали понад 18 млн. туристів, що на 11% більше торішнього показника;
  • у серпні іноземці придбали 3,6 тисяч об’єктів житлової нерухомості (квартири, будинки та вілли в Туреччині), а це на 6% менше, ніж за цей же період минулого року. Хоча загальна кількість угод щодо нерухомості збільшилася – частіше стали купувати місцеві жителі.

Цікаво, що найпопулярніші серед туристів і покупців міста збігаються. Вже котрий рік поспіль у цьому рейтингу лідирують Стамбул,Анталія,Фетхіе. Найактивнішими інвесторами у житло стали громадяни Іраку, Ірану, Росії, Кувейту і Німеччини.

Для покупців нерухомості ситуація на ринку залишається сприятливою. За зниженням попиту може послідувати й невелике зниження цін, квартири зберігають ліквідність, так як кількість укладених угод все так же росте, а затребуваність туристичних напрямків робить житло у популярних містах вигідним джерелом доходу від здачі в оренду.

Туристи приїжджають, але купують трохи менше
Туристи приїжджають, але купують трохи менше