Громадянство та ВНЖ в Грузії

Отримання громадянства та ВНЖ в Грузії при придбанні нерухомості.

Відповідно до законодавства Грузії,обов'язковою умовою для отримання громадянства країни є наявність посвідки на проживання і проживання в Грузії протягом 5-ти років. При отриманні громадянства заявник також повинен скласти іспит на знання основ права і історії Грузії,грузинської мови.

Грузинськими законами передбачено особливий порядок отримання ВНЖ при покупці іноземцем житлової нерухомості в Грузіі на території країни. Саме з цією процедурою, необхідною, якщо ви надалі хочете вступити в громадянство Грузії, ми і пропонуємо ознайомитися детальніше.

Умови отримання ВНЖ і зміни в законодавстві в 2019 р .:

1) Для отримання ВНЖ через покупку нерухомості тепер потрібно інвестувати щонайменше $100 тис. (раніше – $35 тис.). Для інвестицій підходять квартири, будинки, земля (крім сільськогосподарської) та комерційна нерухомість. Термін дії цього дозволу, як і раніше, становить один рік. ВНЖ потрібно продовжувати щорічно, якщо продовжувати володіти нерухомістю, а через п'ять років можна претендувати на отримання постійного посвідку на проживання.

Тимчасовий ВНЖ

Почав діяти новий тип ВНЖ, що передбачає отримання дозволу на проживання без дії. Претендувати на безстроковий ВНП можуть інвестори, які вже вклали свої кошти у місцеву економіку. Умова – річний оборот від підприємницької діяльності у перший рік має бути не менше ніж $50 тис., у другому – не менше ніж $100 тис., а до третього, четвертого та п'ятого – не менше $120 тис.

Інвестиційний ВНЖ
Може отримати іноземець, який, відповідно до Закону Грузії «Про заохочення та гарантії інвестиційної діяльності»,

 • інвестує в економіку країни не менше $ 300 тис .;
 • володіє на території Грузії нерухомістю (крім сільськогосподарської землі) вартістю не менше $ 300 тис.
 • Початковий термін, на який видається дозвіл, - п'ять років, після закінчення яких власник отримує безстроковий вид на проживання.

2) наявність рахунку в будь-якому грузинському банку, на якому повинно знаходитися не менше 800 ларі або еквівалентна цій сума в іншій валюті;

3) надання в Будинок юстиції заяви і наступного пакета документів:

 • закордонний паспорт;
 • копію візи (при наявності);
 • виписка з Держреєстру підтверджує право власності на нерухомість;
 • договір купівлі-продажу;
 • фото 3x4;
 • звіт незалежного експерта про вартість нерухомості (експерт повинен мати акредитацію Центру акредитації юридичної особи публічного права);
 • заяву (заповнюється оператором Будинки Юстиції).
 •  рекомендації від двох громадян Грузії;
 • Виписка з банку;
 • Довідка з місця проживання;

4) наявність страховки здоров'я заявника мінімальним терміном 4 місяці;

5) залишок 45-ти днів до закінчення терміну дії візи або дозволеного терміну безвізового перебування;

6) оплата державного мита

Терміни підготовки дозволу залежать знову від розміру держмита:
за 10 робочих днів - 510 ларі;
за 20 робочих днів - 430 ларі;
за 30 робочих днів - 310 ларі.
Після отримання дозволу нерезиденту обов'язково слід протягом 10 робочих днів звернутися за оформленням ID-карти. Подача заяви здійснюється в тому ж Будинку Юстиції.

Чим менше термін, тим вище вартість оформлення посвідки на проживання.

Також збираються посилити умови перебування в Грузії для інвесторів. Вид на проживання буде діяти всього протягом п'яти років, і відновити його можна буде тільки в тому випадку, якщо заявник продовжує вкладати кошти в економіку країни.