Питання,що часто задаються по нерухомості Грузіі
Питання,що часто задаються при придбанні нерухомості в Грузіі.
1) Чи можуть іноземці купувати нерухомість Грузії?
Так, обмежень для іноземців законодавство Грузії не передбачає. Мораторій встановлений тільки на продаж іноземцям земель сільськогосподарського призначення і має тимчасовий характер.
2) Чи можна іноземному громадянину придбати житло в розстрочку?
Так, умови розстрочки платежу однакові як для громадян Грузії, так і для іноземців. Громадянин іншої країни не може скористатися в Грузії тільки послугою іпотечного кредитування. Як правило, розстрочка забудовником надається до завершення будівництва або здачі нерухомості в експлуатацію. Початковий внесок – 20-50% вартості об’єкта, графік внесення оплати складається індивідуально. При цьому укладаються 2 договори – спочатку попередній, а далі основний.
Важливо: при купівлі нерухомості в розстрочку термін дії закордонного паспорта повинен відповідати періоду розстрочки.
3) Чи допускається купівля нерухомості без особистої присутності покупця?
Так, ви можете купити житло або іншу нерухомість, не перебуваючи у Грузії. Для придбання об’єкта через довірену особу потрібно скласти нотаріальну довіреність із зазначенням інформації про представника і контактних даних нотаріуса, щоб можна було додатково перевірити справжність документа. Довіреність представнику можна вислати поштою. Також у вас є можливість укласти договір купівлі-продажу в режимі онлайн.
4) Які податки сплачуються при купівлі нерухомості?
У Грузії податок на придбання об’єкта нерухомості не передбачений законодавством. Стягується лише: податок на нерухоме майно в розмірі до 1% його вартості на рік, якщо ваш річний сімейний дохід на території Грузії становить більше 40 тисяч ларі, і прибутковий податок при здачі об’єкта в оренду (5% - для некомерційної нерухомості, 20% - для комерційної).
5) Чи потрібно реєструвати угоду купівлі-продажу нерухомості та скільки це коштує?
Так, всі договори і право власності на нерухомість підлягають обов’язковому внесенню до Державного публічного реєстру Грузії. Причому зареєструвати об’єкт можна як на покупця (наприклад, при укладанні попереднього договору), так і безпосередньо на власника. Реєстрація проводиться в Будинку юстиції, займає до 4-х робочих і коштує від 106 до 200 ларі (в залежності від бажаного терміну розгляду документів). По закінченню зазначеного терміну виписку реєстру можна роздрукувати з офіційного сайту,вона має штрих-код міжнародного стандарту і не потребує додаткового засвідчення.
6) Як оплачується квартира у новобудові?
Реквізити та строки внесення оплати за придбану нерухомість вказуються в договорі купівлі-продажу. Оплачується покупка безготівковим способом – банківським переказом коштів на розрахунковий рахунок забудовника або внесенням на рахунок готівкової суми через відділення банку повністю або частинами за графіком. Перший внесок, як правило, потрібно зробити протягом 3-х робочих днів після підписання договору.
7) У скільки обходяться комунальні платежі та ремонт в Грузії?
Комунальні витрати при використанні житлової нерухомості становлять приблизно:
- холодна вода - 0,9 USD за 1 тонну
- вивезення сміття - 1,50 USD (з людини на місяць)
- газ - 0,30 USD за 1 кубометр
- електрика - 0,10 USD за 1 кВт / год
- користування ліфтом - 0,2 ларі за поїздку;
- абонентська плата за телефон і інтернет - від 31 ларі на місяць;
Також з власника стягується плата за обслуговування будинку або житлового комплексу (аналог платежів в ОСББ і ЖЕК) у розмірі 10-15 доларів на місяць з об’єкта.
Ремонтно-оздоблювальні роботи обходяться в 130-250 доларів за квадратний метр, а вартість їх різна для міст Грузії. Наприклад, якщо купити нерухомість в Батумі, середня ціна ремонту складе 200 доларів/м.кв.
8) Які документи потрібні іноземцеві для купівлі нерухомості?
Для укладення угоди купівлі-продажу об’єкта нерухомості достатньо мати закордонний паспорт, копія якого є додатком до договору. Довідку про джерело доходів пред’являти не потрібно.
9) Чи може іноземець взяти кредит у банку Грузії?
Так, грузинські банки видають кредити на купівлю нерухомості іноземним громадянам. Для цього потрібно надати діючі на території Грузії гарантії (постійне джерело доходу в країні у вигляді роботи або бізнесу, нерухомість). Термін погашення кредиту іноземцем становить до 3-х років, максимальна ставка – 14% річних.
10) Що значить «чорний» і «білий» каркас і чи можна придбати житло з вільним плануванням?
Як правило, міжкімнатні перегородки встановлюються забудовником за бажанням покупця, а тому ви можете отримати житло з потрібним вам плануванням.
Що стосується чорного і білого каркаса, ці поняття описують стан приміщення при здачі його в експлуатацію. Так, «чорний» каркас передбачає наявність вхідних дверей, вікон, підведених до дверей комунікацій і відсутність оздоблення. У приміщенні з «білим» каркасом виконується оздоблення (штукатурка, стяжка), встановлюються вхідні двері, вікна, монтуються внутрішні перегородки та електропроводка й іноді, інші комунікації (опалення, телебачення, телефон,Інтернет).