Посвідка на проживання на Кіпрі

Посвідка на проживання на Кіпрі.

Посвідка на проживання – це документ, який надає своєму власникові статус постійного резидента Республіки Кіпр та право в’їжджати, перебувати на території країни без оформлення візи.

Купуючи житлову нерухомість на Кіпрі, покупець отримує можливість отримати постійний вид на проживання всього за 2 місяці за прискореною процедурою. Така процедура передбачає виконання наступних умов:

  1. купівля житлового об’єкта нерухомості з ринковою вартістю від 300 тисяч євро + ПДВ (договір купівлі-продажу потрібно зареєструвати в установленому порядку);
  2. оплата як мінімум 200 тисяч євро від вартості об’єкта;
  3. наявність мінімального річного доходу у заявника сумою 30 тисяч євро, забезпеченого з джерел, не пов’язаних із зайнятістю на Кіпрі. Додатково додається по 5 тисяч євро на кожного залежного члена родини;
  4. розміщення депозиту в будь-якому банку Кіпру сумою від 30 тисяч євро та терміном не менше 3-х років;
  5. відсутність судимості, а також наміру займатися бізнесом, працювати в Республіці Кіпр.

Якщо всі названі умови дотримуються, процедура видачі посвідки на постійне проживання буде максимально спрощена. Однак право подавати документи на ВНЖ мають всі особи, які придбали житло на Кіпрі та мають дохід за його межами в розмірі 10-ти тисяч євро + по 5 тисяч на залежних членів родини.

Вважаються залежними і можуть отримати посвідку на проживання разом із заявником його чоловік/дружина, неповнолітні діти та повнолітні, але фінансово несамостійні діти у віці до 25-ти років. Документи дозволяється подавати як безпосередньо до Департаменту імміграції на Кіпрі, так і в Посольство Республіки за кордоном.

Відповідно до закону, власникам ВНЖ не доведеться повністю переїжджати на Кіпр – для збереження резидентства достатньо відвідувати країну раз на 2 роки.