Однією з головних статей доходу для бюджету Республіки Кіпр в останні років п’ять стало надання громадянства за інвестиції. Так як країна є членом ЄС і кожен її громадянин стає одночасно громадянином Євросоюзу, така «послуга» користується великою популярністю серед іноземців.

Згідно із кіпрським законодавством отримати паспорт тут може кожен, хто придбав нерухомість на Кіпрі на суму від 2-х млн. євро або вклав 2,5 млн. євро в місцеві компанії та державні цінні папери. Для цього не потрібно вичікувати кілька років, здавати тест на знання мови й історії та навіть постійно проживати на острові. Достатньо зробити інвестиції, подати документи на громаданство і з’являтися в країні раз в 7 років.

Така програма інвестиційного громадянства по-іншому називається «золота віза». Спираючись на дані офіційної статистики, британська газета The Guardian повідомляє, що за цією програмою Кіпр тільки за останню п’ятилітку залучив до країни понад 4 млрд. євро, а за 2016 рік видав близько 400 паспортів. І хоча конкретні імена не називається, вказується на отримання кіпрського громадянства відомими підприємцями та політиками, в тому числі – представниками української і російської еліти.

Кіпр заробляє мільярди на громадянстві
Кіпр заробляє мільярди на громадянстві