Міжнародна компанія Henley & Partners, лідер в сфері планування місця проживання, щорічно складає рейтинг світових громадянств. Індекс паспортів 2018 року вже опублікований. У ньому проаналізували 200 країн, кожній з яких було присвоєно місце в загальному рейтингу. Критерієм для визначення місця стала кількість напрямків, доступних для власника паспорту даної країни в безвізовому режимі.

Індексом паспортів зручно користуватися для вибору країн, найвигідніших для інвестиційного громадянства. Наприклад, на верхніх позиціях цьогорічного рейтингу розташувалася Республіка Кіпр (17 місце). Це означає, що, придбавши нерухомість на Кіпрі та отримавши його паспорт за програмою для інвесторів, ви зможете без оформлення візи відвідувати 159 держав.

Лідирують в Індексі паспортів 2018 за версією Henley & Partners такі країни:

- Німеччина (177 безвізових напрямків);

- Сінгапур (176);

- Данія, Італія, Норвегія, Франція, Фінляндія, Великобританія, Японія, Швеція (175);

- Австрія, Бельгія, Люксембург, Нідерланди, Швейцарія, Іспанія (174);

- Ірландія, Португалія, США, Південна Корея (173);

- Канада (172);

- Греція, Австралія, Нова Зеландія (171);

- Чехія, Ісландія (170);

- Мальта (169);

- Угорщина (168).

Серед країн СНД лідируючу позицію займає Україна, громадяни якої завдяки укладенню в 2017 році договору про безвізовий режим з країнами ЄС, можуть вільно відвідувати 114 країн світу. Популярна у туристів та інвесторів Туреччина розташувалася на 50 місці. Її паспорт дозволяє відвідувати без візи 107 держав.

Найбільш невигідні паспорти виявилися у Сомалі, Пакистану, Сирії, Іраку та Афганістану.

Паспорт Кіпру один із кращих
Паспорт Кіпру один із кращих