Отримати громадянство Кіпру за інвестування до економіки найпростіше серед інших країн Євросоюзу. Навіть після посилення паспортної програми, введення додаткових внесків, вимог і перевірок для іноземців, бажаючих отримати кіпрський паспорт.

Паспортна програма Кіпру названа найбільш доступною в ЄС за результатами дослідження міжнародного журналу Professional Wealth Management. У ньому був опублікований рейтинг з 13-ти держав, в яких на законодавчому рівні передбачена можливість отримання громадянства на пільгових умовах при вливанні в економіку певної суми. Іноземцю, наприклад, пропонується купити нерухомість на Кіпрі, відкрити підприємство або придбати державні облігації.

Для складання рейтингу країн використовувалося кілька критеріїв: наявність спеціального законодавства, умови видачі громадянства, мінімальна сума інвестицій, статистика виданих паспортів, рівень життя в державі та можливості безвізових пересувань із новим паспортом. За кожен критерій країні присвоювалися бали та за їхньою сумі були виведені підсумкові результати.

У загальному списку Кіпр зайняв 7-й рядок, що стало найкращим за ЄС показником (за ним слідують Мальта, Болгарія й Австрія). У країні встановлений досить високий поріг інвестицій, але його «перекрили» хороша мобільність і рівень життя.

Очолила рейтинг цього року Домінікана. Друга і третя позиції належать островам Сент-Кітс і Невіс та Гренаді відповідно.

Інвестиційне громадянство Кіпру найдоступніше
Інвестиційне громадянство Кіпру найдоступніше