У кіпрських орендодавців може з’явитися можливість виселяти орендарів за несвоєчасну оплату. Таке право надає їм новий законопроект, який буде розглянутий парламентом найближчим часом.

За чинним законодавством виселити із житла або офісу неплатників майже неможливо. Орендодавці стають заручниками недобросовісних мешканців, які можуть протягом довгого часу проживати в чужому будинку або квартирі безкоштовно, аргументуючи свою позицію відсутністю ремонту або іншими факторами, при наявності коштів.

Запропоновані зміни передбачають, що:

  • у разі несвоєчасної оплати оренди, власник нерухомості на Кіпрі отримує право вручити орендарю письмове попередження про можливість виселення;
  • протягом 21-го дня орендар зобов’язаний погасити заборгованість і довести факт погашення, інакше орендодавець починає процес виселення;
  • 2 місяці від початку виселення дається орендарю, щоб звільнити житлове помешкання, та 1 місяць – комерційне.

Із новою нормою оренда нерухомості на Кіпрі стане чеснішою. З одного боку, будуть більше захищені права орендодавців, а з іншого – ухилятися від сплати податків стане складніше, так як всі розрахунки будуть проводитися в безготівковій формі або з наданням власником житла чека про сплату, щоб орендар міг підтвердити її факт у разі виникнення суперечностей.

На Кіпрі змінюються правила оренди нерухомості
На Кіпрі змінюються правила оренди нерухомості