Тривала й короткострокова оренда нерухомості на Кіпрі стає все дорожчою. Такий висновок зробило Міністерство праці країни, провівши аналіз відповідного ринку.

Дослідження проводилося з метою виявлення необхідності підвищення допомоги для малозабезпечених, але надало цікаві результати для інвесторів та потенційних орендарів житла.

Згідно з інформацією відомства, за останні кілька років вартість орендного житла на Кіпрі зросла приблизно на 70% в «дешевих» районах і ще більше – в традиційно дорогих (прибережна зона, центр міста, поблизу великих ВНЗ тощо). Так, за квартиру з 2-ма спальнями на околиці Лімасола доведеться заплатити понад 500 євро на місяць, Нікосії – 460 євро, Ларнаки – 400 євро, Пафоса – 350 євро.

Найбільший приріст ціни припав саме на Пафос, де вартість квадратного метра квартири 2+1 зросла з 2,5 (2014 рік) до 4,2 євро (2019 рік). Найменше дорожчає оренда в Фамагусті, де хоча середня вартість аналогічної квартири однакова з Пафосом, але за останні п’ять років вона піднялася всього на 5%.

Збільшення ціни орендного житла має двояке значення. З одного боку, воно підвищує вартість проживання та відпочинку на Кіпрі, а з іншого – робить більш вигідним інвестування в нерухомість з метою подальшої здачі її в оренду.

Оренда  житла на Кіпрі дорожчає
Оренда  житла на Кіпрі дорожчає