Законопроект, спрямований на захист прав пайовиків, розглядається кіпрським парламентом. Документ спрямований на внесення змін до чинного з 2015 року закону країни, згідно з яким покупці квартири на Кіпрі не мали змоги оформити правовстановлюючі документи на неї через непогашені борги забудовника.

Розроблений законопроект передбачає ряд поправок для захисту пайовиків житлового будівництва від недобросовісних забудовників. Йдеться про ситуації, коли компанія-забудовник ще до продажу об’єкта вказує його у банку в якості застави. Якщо борг не погашається, право на об’єкт переходить до банку і той може продати його в рахунок заборгованості.

У такій ситуації багато покупців нерухомості не змогли оформити право власності на неї та отримати титул, навіть якщо повністю оплатили житло. Спірні справи з цього питання на даний момент навіть розглядаються Європейським апеляційним судом.

Запропоновані зміни до законодавства виключать таку проблему. Нові покупці зможуть реєструвати право власності без будь-яких перешкод. Аналогічну можливість отримають також пайовики, що вже зіткнулися з подібною проблемою.

 

Новий закон Кіпру захистить покупців житла
Новий закон Кіпру захистить покупців житла