Нерухомість за кордоном – вигідне придбання. Це і власне житло для відпочинку, і нові враження, і прибуток від здачі в оренду, і можливість отримати посвідку на проживання за спрощеною процедурою. При цьому купити нерухомість в Туреччині, наприклад, нітрохи не складніше, ніж в нашій країні.

Починати весь процес придбання нерухомості за кордоном потрібно з вибору самої країни. Ми рекомендуємо відштовхуватися від таких критеріїв:

1) Особисті уподобання.

Якщо вам подобається якась певна країна або регіон та ніякі інші обставини не мають значення, купуйте житло саме там. Улюблене місце просто не може розчарувати, а фахівці допоможуть підібрати підходящі варіанти нерухомості.

2) Мета придбання.

Плануючи постійно відпочивати в іншій країні або переїжджати до неї, варто звернути увагу на клімат: рівень опадів, середня температура за порами року, тривалість курортного сезону, наявність гір і водойм. Вам повинно бути комфортно в країні. Якщо ви віддаєте перевагу теплу, то краще обрати нерухомість Кіпру, а ось справжню зиму з гірськолижними курортами ви знайдете в Грузії. Щоб здавати квартиру в оренду відпочиваючим, потрібно обирати країни, популярні серед туристів. Для оздоровлення підійде місцевість з гарною екологією та розвиненою медициною, наприклад, Туреччина.

3) Рівень цін.

При обмеженому бюджеті ціна грає далеко не останню роль. Деякі країни вважаються бюджетними – житло в них коштує трохи дешевше, ніж в інших регіонах з аналогічними пропозиціями. Елітні та популярні курорти, бізнес-столиці обходяться дорожче, але, якщо статусність країни не має значення, можна знайти доступніші варіанти. Наприклад, Північний Кіпр в силу невизнаності потребує менших витрат на купівлю житла, ніж Південний.

4) Якість будівництва.

Високі стандарти в будівництві - це комфортабельність і безпека проживання в будинку. Проконсультуйтеся з фахівцями, які стандарти встановлені в країні, наскільки вони залежать від забудовника й «віку» будинку.

5) Інвестиційний потенціал.

Має значення, коли ви купуєте нерухомість для подальшого отримання прибутку від здачі в оренду або перепродажу. Чим вище прибутковість від оренди в країні за різними рейтингами, тим краще для вас. Стабільність економіки також є суттєвою перевагою.

6) Витрати на утримання.

Крім вкладень на саме придбання, нерухомість вимагає витрат на утримання: податки, комунальні платежі, оплата послуг управляючої компанії. Підрахуйте середньорічні витрати в різних країнах та вибирайте ту, утримувати житло в якій буде не дуже затратно для вас.

7) Додаткові можливості для покупців.

Це, наприклад, придбання житла в іпотеку, спрощене оформлення ВНЖ або навіть отримання громадянства за інвестиції. Будь-яка з цих можливостей стане приємним бонусом при купівлі, але можна і відштовхуватися від неї при виборі країни. Так, купуючи нерухомість в Грузії, ви не зможете отримати іпотеку, тому що її можуть оформити тільки місцеві громадяни, а ось Туреччина і Кіпр за придбання житла з певною вартістю надають право отримати своє громадянство.

Де купити нерухомість. Обираємо країну
Де купити нерухомість. Обираємо країну