Зміни в умовах набуття громадянства Туреччини у 2022 році.

Турецький уряд вніс зміни до законодавчих актів щодо надання громадянства іноземцям в обмін на певну суму інвестицій, що є новим кроком у зусиллях місцевої влади щодо підтримки турецької ліри.

До 6 січня 2022 року потенційні учасники програми «Громадянство Туреччини за інвестиції» могли вільно оплачувати свої інвестиції – чи це нерухомість у Туреччині, облігації чи банківські депозити – в іноземній валюті. Проте з 6 січня 2022-го вони зобов'язані інвестувати кошти тільки в турецьких лірах. Для тих, хто купує нерухомість, щоб відповідати вимогам програми, зміни матимуть обмежений практичний ефект. Справа в тому, що такі інвестори конвертують валюту в ліри, перш ніж укласти угоду.

Мінімальні інвестиційні вимоги залишилися без змін і, як і раніше, прив'язані до долара — 250 000 доларів для нерухомості та 500 000 доларів для інших класів активів.

Зміна правил пов'язана із бажанням Центробанку Туреччини збільшити валютні резерви. Комерційні банки купуватимуть іноземну валюту у закордонних інвесторів за турецькі ліри, а Центробанк, у свою чергу, купуватиме ту ж іноземну валюту у комерційних банків, також розплачуючись за неї турецькими лірами.

Зміни отримання громадянства Туреччини
Зміни отримання громадянства Туреччини