П'ять питань про покупку нерухомості в Туреччині.

Тепле море і ласкаве сонечко як магнітом тягнуть до себе жителів менш теплих районів - спочатку на відпочинок, а потім і на постійне місце проживання. Однак незвідане лякає, а поінформовані люди відчувають себе більш впевнено, приймаючи ключові рішення щодо місця постійного проживання.

Ми об'єднали найбільш поширені запитання про нерухомість в Туреччині і відповіді на них.

1. Яка динаміка зростання цін на нерухомість в Туреччині?

За останні роки, незважаючи на два світових фінансових кризи, ціни на нерухомість в Туреччині зросли (щорічно нерухомість дорожчає в середньому на 10%). При цьому варто брати до уваги, що ціни на нерухомість в Туреччині залежать від району, в якому знаходиться житло, і від типу житлового фонду (новобудова або вторинка).

Так, квартира в хорошому районі Оба (в центрі великого міста або на першій береговій лінії курортного міста) не може коштувати дешево. Хоча у віддалених районах курорту цілком можна знайти трикімнатну квартиру і за 30 000 євро.

Крім того, є істотна різниця в ціні між новобудовами і старим житловим фондом, яка може іноді доходити до 50-75%. Так що квартиру в Туреччині можна купити з абсолютно будь-яким бюджетом. Важливо лише реально оцінювати, що це буде за квартира, і де вона буде перебувати.

2. Чи дорого утримувати житло в Туреччині?

Регулярні витрати на утримання нерухомості складаються з щорічних податків, комунальних платежів (вода і електрика) і «айдата» - плати за утримання комплексу.

Податкові відрахування залежать від площі квартири і рідко перевищують 50-75 євро в рік. Вода і світло оплачуються за лічильником. Розмір рахунків за електрику залежить від сезону: в холодні зимові січень-лютий і спекотні липень-серпень використання систем кондиціонування повітря збільшує цю статтю витрат в рази. Рахунок за електрику взимку і влітку може доходити і до 400 лір в місяць.

Розмір айдата встановлюється зборами мешканців комплексу. Він залежить від багатьох чинників: кількості квартир, наявності найманого персоналу, внутрішньої інфраструктури комплексу. Айдат може коливатися від 10 до 200 євро в місяць, але зазвичай знаходиться в межах 35-60 євро.

3. Яка квартира краще: новобудова або вторинка?

У всій Туреччині останні 10 років застосовуються Вимоги та правила антисейсмічні будівництва, що дозволяють будівлям витримати навантаження землетрусів понад 7,5 балів за шкалою Ріхтера. Контроль з боку держави ведеться на кожному етапі будь-якого будівництва.

Крім того, в будівництві нових будівель використовуються сучасні матеріали і технології будівництва, які дозволяють істотно заощадити на обігріві житла в холодні місяці.

У Туреччині також нерідкі відключення електроенергії, а більшість новобудов спроектовано і побудовано з аварійним електрогенератором. Нерухомість більш ранньої споруди цих факторів не враховує. Саме тому при наявності вибору краще купити нову квартиру, ніж стару вторинку.

4. Чи складно іноземцю отримати іпотечний кредит в турецькому банку?

При наявності документів, що підтверджують доходи, процедура оформлення іпотечного кредиту іноземцем не складає ніякої складності. Потрібно лише мати паспорт та довідку про доходи. Якщо є документи, що підтверджують хорошу кредитну історію в іншому (у тому числі закордонному) банку - це ще більш спростить процедуру. У середньому процедура оформлення кредиту займає не більше тижня.

5. Нерухомість, придбана без посередників, обходиться дешевше?

Є чудова російська приказка: «Скупий платить двічі». Якщо ви володієте турецькою мовою, орієнтуєтеся в процедурах покупки і оформлення нерухомості, знайомі з основами турецького законодавства, що регламентують питання відведення землі, будівництва, введення в експлуатацію та оформлення права власності на закінчений будівництвом об'єкт - ви цілком можете придбати нерухомість самостійно.

В іншому випадку є ризик купити нерухомість, побудовану без відповідних дозволів, яку буде важко використовувати і ще складніше перепродати. Навіть якщо вам пощастить, і ваш новий турецький будинок матиме всі відповідні документи, при переговорах з продавцем житла та оформленні прав власності ви можете витратити на перекладача суму, яку можна порівняти з комісією професійного турецького ріелтора. Не кажучи вже про витрачені часу і нервах. При наявності вибору завжди краще користуватися допомогою професіоналів.

П'ять питань про покупку нерухомості в Туреччині
П'ять питань про покупку нерухомості в Туреччині