Інвестиційне громадянство – дієвий механізм для залучення інвесторів в національну економіку. Суть його полягає у наданні громадянства країни в спрощеному порядку (без дотримання строків проживання, попереднього оформлення ВНЖ, знання мови та інших умов) і в скорочені терміни за інвестиції певного розміру.

Така схема успішно реалізована в багатьох країнах світу, включаючи Туреччину, яка цього року зробила можливість отримання громадянства за інвестиції ще доступнішою. Відповідний указ про внесення змін до закону «Про громадянство» підписаний Президентом країни 18 вересня 2018 року.

За оновленими правилами претендувати на вступ до громадянства Турецької Республіки можна при виконанні однієї з таких умов:

- купівля нерухомості в Туреччині вартістю від 250 000 $;

- створення на території країни мінімум 50-ти робочих місць;

- відкриття депозиту в місцевому банку на суму від 500 000 $ і термін від 3-х років;

- інвестування від 500 000 $ в компанії Туреччини;

- придбання державних облігацій на суму від 500 000 $ і вище;

- вкладення мінімум 500 000 $ в акції фонду венчурних інвестицій або інвестиційного фонду на 3 роки й довше.

Ці умови – істотні пом’якшення для інвесторів, бо до внесення змін, нерухомість потрібно було придбати вартістю від 1 млн. доларів, відкрити депозит в банку на 3 млн. та створити 100 робочих місць у Туреччині.

Всі суми вказані в доларах США, але можуть вноситися у будь-який інший валюті. Еквівалент розраховується за офіційним курсом Центробанку. Додатково спрощує процедуру оформлення громадянства також і те, що для прийняття та розгляду заявок від іноземців-інвесторів будуть відкриті спеціальні офіси.

Отримати громадянство Туреччини стало ще простіше
Отримати громадянство Туреччини стало ще простіше