Заробляємо на оренді

Однією з найпоширеніших причин придбання нерухомості в Туреччині є бажання поєднувати гарний відпочинок і прибуткову оренду. До 2017 року в цьому не було нічого складного, але в цілях боротьби з тероризмом турецьким парламентом був прийнятий новий закон, який своїми положеннями фактично заборонив подобову здачу житла звичайними власниками.

Відповідно до закону, здавати квартири або будинки в оренду подобово можуть тільки юридичні особи, що відповідають таким вимогам:

- управляють будівлею (її частиною), де всі номери здаються в оренду, загальна кількість спальних місць становить не менше 30-ти, а також є характерна для готелів інфраструктура – відеоспостереження, охорона, протипожежна система тощо;

- отримали ліцензію на ведення даного виду діяльності;

- стали на облік в правоохоронних органах і отримали доступ до системи реєстрації мешканців.

За порушення даного правила для власника житла передбачена адміністративна відповідальність: штраф приблизно від 2,5 тисячі доларів, опис квартири і навіть депортація з країни (для іноземних громадян).

Як бачимо, орендні можливості іноземних власників сильно обмежені, але є кілька шляхів виходу з цієї ситуації, про які ми і розповімо далі й якими можна скористатися за допомогою компанії CTM-Group.

Що робити іноземцям?

Власник нерухомості в Туреччині, будучи громадянином іншої країни (наприклад, України) цілком законно може:

1. Здавати житло в довгострокову оренду

Довгостроковою вважається оренда на термін від 1-го року. Власнику квартири або будинку потрібно скласти нотаріально завірений договір і зареєструвати мешканця в місцевому управлінні з цивільного стану населення та громадянства. Правда, для цього у орендаря-іноземця повинен бути ідентифікаційний номер.

Прибуток від довгострокової оренди багато в чому залежить від місця розташування житла і його класу. В Анталії, наприклад, квартиру 1+1 в розвиненому районі та не дуже старому будинку можна здавати за 300-350 доларів на місяць, а в рік отримувати дохід в 6-7% від ціни житла. Але з урахуванням щорічного податку на прибуток, плати ріелтору, непередбачених витрат на ремонт зазвичай виходить прибуток не більше 4-5% річних.

До того ж, при здачі житла в довгострокову оренду, істотно обмежуються можливості відпочинку у ньому.

2. Використовувати конструкцію гарантованої оренди

Це більш вигідне для іноземця рішення, яке дозволяє отримувати дохід і, одночасно, вільно розпоряджатися квартирою.

Суть гарантованої оренди полягає у тому, що власник житла укладає договір з компанією, що управляє даним житловим комплексом і спеціалізується на здачі квартир в ньому в оренду.

Таку послугу, наприклад, пропонує партнер CTM-Group – компанія Orka. Вона одночасно є забудовником та управляючою компанією. Купуючи квартири в Фетхіє, які входять до складу її житлових комплексів, можна відразу віддати їх в управління й заробляти на оренді.

При передачі житла в управління складається письмовий договір, де обумовлюються:

- термін дії договору (від 3-х до 5-ти років);

- умови здачі квартири в оренду;

- вартість послуг управління;

- фіксовані платежі та порядок розрахунку;

- умови користування житлом для власника на час дії договору.

Управляюча компанія бере на себе обов’язок з оплати айдату, пошуку й реєстрації орендарів квартири. Вона також гарантує власнику певний річний дохід. Маючи житло в Фетхіє, ви, зокрема, зможете гарантовано отримувати прибуток від 6% до 8,5% річних від вартості нерухомості залежно від розташування об’єкта, інфраструктури та інших факторів. Сума є фіксованою, прописується в договорі і не залежить від того, як житло здавалося в оренду протягом року.

Власнику квартири залишається тільки сплатити податок на прибуток. Всі інші питання за нього вирішує управляюча компанія – все просто, прибутково та зручно!

Як вигідно інвестувати в нерухомість Туреччини?
Як вигідно інвестувати в нерухомість Туреччини?