З 3 липня ліцензію для інвестування за кордон можна отримати у спрощеному порядку. Про це повідомив Нацбанк України та вніс зміни до відповідної Інструкції про порядок видачі індивідуальних ліцензій 1999 року.

Згідно з Інструкцією, інвестуванням за кордон вважається придбання об’єктів нерухомості, розташованих поза територією України (наприклад, нерухомість Туреччини, Кіпру, Грузії тощо), створення юридичної особи за кордоном, купівля іноземних цінних паперів та інші валютні операції, внаслідок яких кошти виводяться із країн.

Для проведення будь-якої з цих операцій фізичний особі (за виключенням підприємців) треба отримати індивідуальну ліцензію НБУ. Причому останні зміни дають змогу оформити таку ліцензію в електронному форматі.

Ось головні моменти, пов’язані з отриманням електронних ліцензій:

- ліцензія надає особі право протягом року вивести за кордом до $50000 (або іншу валюту в еквіваленті);

- видається дозвіл при таких валютних операціях: безпосередньо інвестуванні за кордон, оплаті за договором страховки життя, розміщення коштів на особистому банківському рахунку, відкритому в закордонному банку;

- звернутися за ліцензією можна до будь-якого уповноваженого банку – відкрити там рахунок і надати необхідний пакет документів в паперовому або електронному вигляді, а саме: заява до Нацбанку; документ, що підтверджує достатність доходу для проведення операцій; документація, яка відображує мету переказу (крім зарахування грошей на власний рахунок). Запит до НБУ, котрий вже і вирішує питання про надання ліцензії, направляється самим банком.

Всі видані електронні ліцензії на проведення валютних операцій вноситимуться до спеціально створеного Реєстру.

Інвестиції за кордон за електронними ліцензіями
Інвестиції за кордон за електронними ліцензіями