В Туреччині набули чинності нові правила щодо укладання угод з нерухомістю. Вони стосуються порядку укладання договорів купівлі-продажу та використання для цього послуг професійних агентів. Зміни були розроблені Міністерством митниці та торгівлі країни. Їхня головна мета – мінімізація шахрайства, фінансових ризиків та ухилення від сплати податків на ринку нерухомості.

За оновленими правилами, при покупці вілли, квартири в Махмутларі від забудовника (й у інших турецьких містах) чи на вторинному ринку, рекомендується користуватися послугами сертифікованих агентів. Аналогічно – й при продажі житла. Хоча право самостійного проведення правочинів поки зберігається.

Агенти з нерухомості, в свою чергу, повинні бути зареєстрованими та оформити відповідний дозвіл. Не допускається надання брокерських послуг, послуг із продажу та лізингу без отримання Сертифіката про професійну кваліфікацію (Professional Qualification Certificate, видається уповноваженими професійними організаціями) й Сертифіката про авторизацію (Authorisation Certificate, надає торговельне управління провінції).

До агентських офісів також висунули нові вимоги: площа не менше 30 м2 й постійна «фіксована» адреса. В цьому приміщенні неможна займатися ніякими іншими видами діяльності, тому офіціанти й бармени, мобільні та домашні офіси тепер поза законом. При порушенні даних правил Сертифікат про авторизацію може бути анульований на строк до 2-х років.

Співпраця з агентом із нерухомості оформлюється у формі договору, який укладається на 3 місяці. По закінченні цього терміну клієнт може переукласти угоду з цим же агентом або звернутися до іншого. Агентам надається право на підставі договору передавати свої повноваження іншим агентам задля прискорення правочину та за згодою клієнта.

 

 

Правила торгівлі нерухомістю знову змінені
Правила торгівлі нерухомістю знову змінені