Черговий цікавий проект реалізується у Стамбулі. І йдеться зовсім не про нерухомість в Туреччині та навіть не про відкриття нового туристичного об’єкта, а про боротьбу із нудьгою. Для того, щоб людям було не так нудно чекати на свій автобус, деякі міські зупинки перетворилися на справжні бібліотеки.

У програмі задіяний поки тільки найбільш густонаселений район Стамбула Bağcılar, але муніципалітет планує організувати бібліотеки й на інших зупинках протягом найближчого часу.

Суть проекту полягає у тому, що автобусна зупинка обладнується спеціальною шафою для книг. Сьогодні такі шафи встановлені на 11-ти зупинках, а в них зберігається понад 20-ти тисяч книг. Кожен бажаючий може взяти будь-яку книжку з полиці й почитати її, поки чекає на підходящий транспорт, або навіть забрати із собою та повернути в шафу на іншій зупинці. Вибір книг оновлюється кожні два тижні, а жителі міста можуть доповнити бібліотеки своїми екземплярами.

Автори «зупиночних бібліотек» розповідають, що були натхненні аналогічним проектом, реалізованим групою вуличних художників в ізраїльській Хайфі у 2010 році.

Автобусні зупинки перетворюються на бібліотеки
Автобусні зупинки перетворюються на бібліотеки