Святий Миколай, який у західних країнах отримав ім’я Санта Клауса, практично все життя провів на території сучасної Туреччини, а сьогодні кожен бажаючий може відправитися на екскурсію до його справжнього будинку.

Будучи християнським священиком IV століття, Миколай піддавався гонінням з боку римських імператорів. Йому довелося шукати нового притулку для безпечного життя. Саме тоді був помічений маленький острівець Гемілер та засновано поселення на ньому.

Острів знаходиться у мальовничій затоці Фетхіє, а його назва з турецької мови перекладається як «острів моряків». Те, що Св. Миколай вважається покровителем мандрівників і моряків, ще раз підтверджує теорію вчених про заселення острова з його легкої руки.

Сьогодні Гемілер безлюдний, але є популярним туристичним маршрутом. До наших днів збереглися залишки пристаней, будинків, церков (яких було на острові цілих 5), видовбані в скелі могили ченців, а на самій її вершині розташувалися руїни стародавнього монастиря та сучасний автоматичний маяк, звідки відкриваються чудові краєвиди.

Тут же знаходилася і могила Св. Миколая, але через часті набіги арабів на ці території його мощі були перевезені до Міри, а потім до Барі (Італія). На древніх фресках одного з храмів і досі вписане ім’я святого.

Якщо ви маєте нерухомість у Фетхіє або обираєте це місто для відпочинку, обов’язково включіть острів Гемілер до екскурсійного маршруту. Тоді протягом усіх зимових свят ви зможете розповідати про те, як побували в справжнісінькому будинку Святого Миколая-Санта Клауса.

Справжній будинок Санта Клауса у… Фетхіє
Справжній будинок Санта Клауса у… Фетхіє