Купуючи квартиру в Фетхіє, Аланії або іншому турецькому місті, потрібно враховувати, що самим придбанням витрати не закінчуються. В країні також передбачений ряд податків на нерухомість, які власникам доведеться сплачувати щорічно.

Для громадян Туреччини та іноземців діє однакова система оподаткування. Всі власники нерухомості зобов’язані сплачувати щорічний податок на неї. Сума податку розраховується, виходячи з декількох факторів: розташування і типу об’єкта (житлова, комерційна нерухомість, земельна ділянка).

Щорічна податкова ставка, зокрема, становить:

  • для житлових об’єктів (будинки, вілли, квартири) – 0,1% в провінції та 0,2% у великих населених пунктах;
  • для комерційних об’єктів (магазини, офіси, кафе тощо) – 0,2% та 0,4%;
  • для земельних ділянок – 0,1% та 0,2% (якщо немає дозволу на будівництво), 0,3% та 0,6% (із дозволом на забудову).

Необхідна до сплати сума розраховується виходячи із кадастрової вартості нерухомості, зазначеної в ТАПУ, і, як правило, не перевищує 100 євро.

Оплачувати податок потрібно двічі на рік: перший – до кінця травня, другий – листопада, але можна внести всю суму одним платежем. Для цього власник нерухомості повинен прийти із ТАПУ в місцеву адміністрацію (Belediye) або зайти на її офіційний сайт. Йому будуть надані реквізити і точна сума для оплати. Платіж робиться через будь-який банк або онлайн на порталі адміністрації.

Податки на нерухомість в Туреччині
Податки на нерухомість в Туреччині