Податок на проживання в готелях, кемпінгах, гостьових дворах та на надані ними послуги введений у Туреччині. Відповідний закон уже прийнятий і набуває чинності з 1 квітня 2020 року.

Згідно із новими нормами власники готелів та подібних закладів повинні будуть сплачувати податок на проживання з кожного постояльця, крім дітей до 12 років. Ставка податку – 1% від вартості наданих послуг, яка з 2021 року зросте до 2%. Причому президенту країни надано повноваження варіювати цю ставку – збільшуючи або зменшуючи її вдвічі.

При розрахунку податку враховується вартість проживання в готелі й усіх отриманих клієнтом послуг – басейн, СПА, харчування, розважальні заходи тощо. Сплатити його повинен сам готель, хоча по факту витрати ляжуть на туристів, які змушені будуть оплачувати послуги готелів за підвищеними тарифами. Експерти ринку очікують зростання всіх цін приблизно на 2%. Настане воно, ймовірно, через один курортний сезон, так як на наступний туристичні пропозиції вже заявлені.

Із введенням нового податку стає ще вигідніше купувати житлову нерухомість в Туреччині, використовуючи її для відпочинку і в якості об’єкта інвестування для здачі в оренду.

Примітно, що турецькі готельєри висловилися проти податку на проживання, так як з минулого року вже сплачують внески до Агентства із розвитку туризму. Даний податок йде безпосередньо в уряд, причому прийнятий він з уже зниженими, у порівнянні із першим законопроектом, ставками – в залежності від кількості зірок в готелі від 6-ти до 18-ти лір з людини за ніч.

 

У Туреччині вводиться податок на проживання
У Туреччині вводиться податок на проживання