Туристам і власникам квартири, будинку в Туреччині, котрі ще не отримали громадянство країни, дається унікальна можливість заощадити на покупках тут. Для цього потрібно скористатися системою Tax-Free, що діє на турецькій території для всіх іноземців.

Суть системи полягає у тому, що будь-який іноземний громадянин при виїзді з країни може повернути суму ПДВ, сплаченого при купівлі тих чи інших товарів під час свого перебування.

Щоб взяти участь у програмі, потрібно дотриматися кількох простих умов:

  • зробити покупки на суму не менше 120 лір одним чеком і в одному магазині, де діє система Tax-Free (як правило, відповідна вивіска є на касі);
  • попросити продавця виписати спеціальний чек Tax-Free. У ньому вказуються паспортні дані покупця, інформація про придбані товари та їх вартість, дані магазину (податковий номер, назва, адреса) та сума, що підлягає поверненню;
  • звернутися за поверненням податку протягом 3-х місяців з моменту купівлі (зазначеної у чеку дати).

Отримати назад суму ПДВ можна в спеціальних пунктах, які розташовуються у міжнародних аеропортах, портах та інших місцях перетину кордону. Називаються вони – Tax free cash refund і працюють цілодобово.

На митниці при виїзді із Туреччини ви пред’являєте паспорт, чек і, при необхідності, самі покупки. Митник ставить печатку на чек, та з уже погашеним документом ви відправляєтеся до пункту повернення. Суму видають готівкою в турецьких лірах або іншій валюті за діючим курсом.

Якщо ви хочете скористатися системою Tax-Free, зверніть увагу на два моменти. По-перше, програма не поширюється на продукти харчування, книги, тютюнові вироби й усі види послуг. По-друге, процедура повернення досить довга за часом, тому на неї потрібно закласти кілька годин до вашого графіку від’їзду.

Система Tax-Free – купувати в Туреччині вигідно
Система Tax-Free – купувати в Туреччині вигідно