Те, що квартири в Туреччині – одні із кращих, давно вже не секрет. Висока якість будівництва, стандарти комфорту та розвинена інфраструктура роблять житло в країні дуже привабливим для інвесторів. Однак тут розвивається не лише сфера нерухомості. Все частіше в країні реалізовуються унікальні інфраструктурні та культурні проекти. Останній із них – мечеть Чамлиджа, що з’явилася в Стамбулі та стала найбільшим у світі релігійним комплексом.

Нова мечеть була відкрита для прихожан 3 травня 2019 року. В урочистій церемонії взяв участь особисто президент Туреччини Р.Т. Ердоган, а сьогодні комплекс працює в звичайному порядку.

Мечеть Чамлиджа має площу 15 000 м2 й розрахована на те, щоб у ній одночасно могло перебувати до 63 тисяч осіб: 25 тисяч на молитві в будівлі, 12,5 – у внутрішньому дворі і 22, 5 - в зовнішньому.

Комплекс складається з шести мінаретів заввишки 107 та 90 метрів, парковки на 3,5 тисячі машин, бібліотеки, конференц-зали та музею. Архітектурно він поєднує в собі класичні та сучасні елементи, не маючи аналогів у світі.

Планується, що мечеть Чамлиджа стане одним із нових культурних символів Стамбула й Туреччини в цілому.

 

Стамбул відкрив найбільшу у світі мечеть
Стамбул відкрив найбільшу у світі мечеть