Туреччина по праву вважається одним зі світових лідерів у сфері туризму. З кожним роком її відвідує все більше відпочиваючих, курорти обростають новою інфраструктурою, а інвестори вкладають значні кошти.

Така популярність Туреччини дуже закономірна – в країні є безліч морських і гірськолижних курортів, з яких вийде обрати відпочинок на будь-який смак та бюджет. Ми пропонуємо зупинитися на морському туризмі й підготували для вас ТОП-5 кращих турецьких пляжів.

1. Олюденіз, або «Блакитна лагуна» (Фетхіє)

Олюденіз – це живописна бухта, прихована від очей людини і розташована в 15-ти км від Фетхіє. Егейське море тут має яскраво-блакитний відтінок, як на фото в рекламних буклетах, немає сильних вітрів, найчистіша вода і комфортабельні пляжі. На прилеглих горах можна зайнятися парапланеризмом або відправитися в човнову подорож по сусідніх островах. Також приваблює в Олюденіз нерухомість, розташована там та побудована за сучасними стандартами, й різноманітність готелів в різних цінових категоріях.

2. Патара (Анталія)

Патара – це невелике містечко в провінції Анталія та однойменний пляж. Він простягнувся уздовж Середземного моря на 20 кілометрів, причому ширина піщаної зони становить цілих 500 метрів. Пляж чистий, доглянутий і не дуже багатолюдний, так як поблизу немає великих готелів. У літню пору на берег для кладки яєць виходять черепахи, а сам пляж входить до складу Національного парку.

3. Пляж Клеопатри (Аланія)

Пляж Клеопатри, що знаходиться в Аланії, розтягується на 2 км. За легендою, саме його Марк Антоній підніс у подарунок своїй коханій Клеопатрі. Звідси й сучасна назва пляжу. Середземне море тут кристально чисте, за рахунок чого практично завжди можна побачити піщане дно. За чистоту Пляж Клеопатри відзначений «Блакитним прапором». На ньому добре розвинена інфраструктура, а неглибокий захід у море ідеально підходить для дитячого купання.

4. Острів Седир (Мармарис)

Острів Седир, за переказами, теж подарунок Марка Антонія Клеопатрі, пісок для якого завозили з самого Єгипту. Він знаходиться недалеко від Мармариса та облаштований на вищому рівні.

5. Дальян, або «Черепаший пляж» (Мугла)

Пляж Дальян знаходиться недалеко від Бодрума. Він, із золотим піском і теплою водою, ідеально підходить для спокійного відпочинку. Головна родзинка пляжу полягає у тому, що з одного боку він омивається солоною водою, а з другого – прісною.

Кращі пляжі Туреччини
Кращі пляжі Туреччини