Туреччина – країна, де історія межує із сучасними технологіями, місцевий колорит з європейськими поглядами на життя, тиша природи з численними розвагами. Тут кожен знайде відпочинок собі до душі, а ми пропонуємо до вашої уваги п’ять дуже різних місць у Туреччині, повз які просто неможливо пройти.

1. Фетхіє

Місто в провінції Мугла, разом із Анталією та Аланією, входить до числа кращих курортів країни. Будинки та вілли в Фетхіє обирають знаменитості, Егейське море зустрічається тут з Середземним, а кількість розваг вражає уяву. У туристичний сезон, який триває з квітня по жовтень, в місті можна зайнятися рафтингом, гірським трекінгом, сафарі на джипах, підводним плаванням, парапланеризмом, відправитися в морський круїз, насолодитися красою та усамітненням бухти Олюденіз, провести час в нічних клубах і ресторанах.

2. Стародавній Ефес

Одне зі стародавніх міст, котрі найкраще збереглися до нашого часу, відмінний вибір для любителів історії та археології. Колись Ефес був розвиненим містом з храмом Артеміди, що входить до семи чудес світу, будинком Богородиці, театром, бібліотекою, гімназією та іншими численними будівлями. Він був заснований в Х ст. до н. е., пережив римський, візантійський та османський періоди, а сьогодні поєднує в собі пам’ятки від усіх них. Знаходиться стародавній Ефес недалеко від міста Сельчук.

3. Памуккале – «Бавовняний замок»

Унікальне природне явище, яке разом із розташованим поруч античним містом Ієраполісом, внесене до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Памуккале знаходиться в провінції Денізлі та являє собою край вулканічного плато, піднятого над долиною на висоту більше 100 метрів. По плато розкидані геотермальні джерела, води яких стікають його схилами й утворюють водойми-тераси. Термальні води перенасичені кальцієм. Він відкладався на схилах багато століть поспіль, зробивши їх схожими на гору білої бавовни. Звідси і назва – «Бавовняний замок».

4. Стамбул

Історична столиця країни, діловий і культурний центр. У Стамбулі не можна пропустити нічого. Блакитна мечеть, собор Святої Софії, палац Топкапи – тільки найвідоміші з міських пам’яток. Сходити на турецький базар, скуштувати національні страви, прогулятися по узбережжю Босфору, покататися на громадському водному транспорті, помилуватися сучасною архітектурою, зануритися в історію країни – все це та ще багато чого іншого можна зробити, потрапивши до цього міста.

5. Каппадокія

Місцевість із дивовижним ландшафтом. Химерні скелі та останці, каньйони, печерні і підземні міста нібито переносять нас до іншого світу. Каппадокія відкрита для прогулянок, але ще більше славиться вона польотами на повітряних кулях, з яких на сході сонця найкраще можна розгледіти місцеву красу. Та й самі повітряні кулі, коли в небо їх піднімається кілька десятків одночасно, стають захоплюючим видовищем.

Топ-5 місць, які потрібно відвідати у Туреччині
Топ-5 місць, які потрібно відвідати у Туреччині