Турецький ринок нерухомості - один з найбільш динамічно розвинутих у світі і він відкриває міжнародним інвесторам цікаві можливості для отримання доходу. Широкий вибір пропозицій дозволяє вибрати житло під будь-який бюджет, а економічне зростання та відмінні кліматичні умови Туреччини – вагомі підстави для покупки нерухомості в Туреччині для іноземців.

Розглянемо, хто і навіщо купує нерухомість у Турецькій Республіці, чим зумовлений зростання цін на турецькому ринку нерухомості, і що слід враховувати під час купівлі.

У звіті «Глобальний індекс цін на житло» наголошується, що нерухомість у Туреччині дорожчає більше, ніж нерухомість у будь-якій іншій країні світу.

Згідно з ним, у другому кварталі 2021 року в Туреччині було зафіксовано найвищий рівень щорічного зростання цін на житло серед 55 найрозвиненіших країн. Вартість підскочила на 29%. За Туреччиною слідує Нова Зеландія зі збільшенням на 26%, а також США та Словаччина зі зростанням по 18,5%. У середньому, за досліджуваними країнами підвищення становило 9%. Номінальні ціни відстежені у місцевій валюті кожної країни. За даними Knight Frank's Global House Price Index, 5 кварталів поспіль Туреччина зберігає лідируючу позицію зростання цін на житлові об'єкти.

Хто і навіщо купує нерухомість у Туреччині?

З січня по жовтень у Туреччині було продано близько 1,1 млн. одиниць житлової нерухомості, що на 15,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому кількість угод із іноземцями за перші 10 місяців року, навпаки, підскочила на 38% у річному обчисленні. Найбільше купують у Стамбулі, на другому місці – Анталія. У трійці лідерів покупців – іранці, іракці та росіяни. Активно почали купувати нерухомість казахстанці та українці. Вони, звичайно, віддають перевагу Анталії та Аланії. Активність виявляли і місцеві покупці, які переосмислили спосіб життя в умовах пандемії та почали шукати місце для домашнього офісу чи заміську нерухомість.

Чому іноземці купують нерухомість у Туреччині?

Основні фактори, що стимулюють купівлю житла іноземців:

  • Розвинена економіка.
  • Хороша екологія, чудові кліматичні умови.
  • Безвізовий режим для громадян Росії, України, Казахстану, Європи
  • Транспортна доступність. Наявність прямих авіарейсів із тих самих країн.
  • Доступна вартість проживання. Ціни на продукти харчування та послуги нижчі, ніж в інших країнах з аналогічним рівнем життя.
  • Якісне та недороге медичне обслуговування.
  • Простий процес оформлення права власності.
  • Отримання ВНЖ за купівлю нерухомості будь-якої вартості та громадянства при інвестуванні у житло від $250 000.

Інвестиційний потенціал. Ринок пропонує вигідні умови для іноземних інвестицій. До того ж щорічний приріст житла сягає 10%, що гарантує стабільний заробіток на нерухомості.

Причини зростання турецького ринку нерухомості

Пандемія 2020 року дестабілізувала економіку в усьому світі. Щоб врегулювати ситуацію в країні, уряд та агенції Туреччини розробили ефективну концепцію розвитку ринку нерухомості. Запустили програму дистанційної купівлі нерухомого майна, вжили превентивних заходів проти поширення COVID-19 та зміцнили сектор нерухомості за рахунок залучення іноземних інвестицій.

Чому дорожчає турецька нерухомість?

Лояльні умови щодо придбання житла викликали величезний інтерес з боку іноземців і ціни на нерухомість у Туреччині стали зростати. Крім високого попиту, існують інші причини подорожчання житлових та комерційних об'єктів:

Основний фактор, що впливає на вартість нерухомості, – це земельний ресурс. Вартість землі неухильно зростає, і вільних ділянок, придатних під забудову, дедалі менше. Звідси - ціна землі збільшується, що веде до підвищення ціни на нерухомість.

Зростання собівартості будівництва.

Оскільки багато матеріалів завозять з-за кордону, їхня вартість безпосередньо залежить від імпорту. Тому ціни зросли не в турецьких лірах, а саме у валюті. Так, арматура подорожчала протягом року на 87% у доларах, а віконні системи – на 155%.

Прогнози на 2022 рік.

Ми ще спостерігатимемо зростання цін – принаймні в лірах. Ставати дешевшою нерухомість точно не буде. Будівельні компанії запевняють, що ще навіть не підняли ціни на дельту, на яку збільшилася собівартість самого будівництва!

Чому зростають ціни на нерухомість у Туреччині
Чому зростають ціни на нерухомість у Туреччині