ВНЖ Туреччини іноземцям, що орендують житло, буде недоступно в 1169 районах

З 1 липня 2022 року уряд Туреччини збільшив список районів, в яких не видаватиметься ВНЖ іноземцям, які орендують житло в Туреччині, а також претендують на статус біженця (за винятком випадків возз'єднання сімей).

Раніше у списку був 781 район, тепер – 1169. Обмеження введені через невдоволення місцевих громадян швидким збільшенням кількості мігрантів та пов'язаних із цим зростанням цін на оренду та безробіттям. До переліку потрапили популярні у росіян райони Стамбула (Фатіх, Шишлі, Ессенюрт та Бейоглу), а також Анталії та Аланії (Кестель, Махмутлар, Авсалар та Лиман). Тепер у цих локаціях неможливо отримати ВНЖ на підставі договору придбання нерухомості або довгострокової оренди.

Щоб запобігти отриманню посвідки на проживання шляхом придбання нерухомості в Туреччині на низьку суму, в столичних містах не надається дозвіл на проживання для продажу нерухомості з умовою купівлі за турецьку ліру еквівалент менше 75 000 $ та в інших містах - 50 000 $.

З 5 травня 2022 року, якщо ви або ваша сім'я хочете отримати ВНЖ в Туреччині за купівлю будинку або квартири в Туреччині, ви повинні переконатися, що нерухомість, що купується, коштує не менше:

  • $75 000 і більше, якщо вона розташована в одному із 30 мегаполісів Туреччини
  • $50 000 і більше, якщо вона розташована в одному з 51 невеликих міст Туреччини, що залишилися.

Вимога буде застосовуватися до всіх районів у цих містах, а це означає, що іноземні громадяни повинні будуть купити житло, наприклад, у Бодрумі чи Фетхіє на суму не менше ніж $75 000, оскільки вони знаходяться під юрисдикцією столичного муніципалітету Мугла.

До списку з 30 міст, які вважаються "великими" і мають на увазі покупку нерухомості на суму не менше $75 000, входять такі популярні у російськомовних покупців локації, як Анкара, Анталья, Стамбул, Ізмір, Мерсін і Мугла.

З метою запобігання фальшивим договорам оренди при оформленні посвідки на проживання іноземцям пред'являються нотаріальні засвідчені договори оренди.

Цей захід, прийнятий владою Туреччини, пов'язаний з різким зростанням ставок на ринку оренди через приплив іноземців і невдоволенням місцевого населення, яке часто більше не може дозволити собі орендувати квартиру.

Туреччина є однією з головних країн світу, які приймають біженців. Серед інших, у ній знайшли притулок понад 3,7 млн ​​людей із Сирії.

Обмеження проживання іноземців у Туреччині
Обмеження проживання іноземців у Туреччині