ТАПУ та отримання ВНЖ в Туреччині

ТАПУ - документ на право власності в Туреччині.

Перед покупкою квартири в Туреччині дуже важливо перевіряти те, що Вам продають, в тому числі і з юридичного боку. До питання документації слід поставитися уважно і відповідально. У цій країні основним документом при покупці житла є титул TAPU, який є свідченням права власності. Однак, існує ще один важливий документ, про який не можна забувати - це турецька техпаспорт нерухомості, він називається ISKAN (Іскан).

В Туреччині  видачею ТАПУ займається Кадастрове управління   - державний орган, оформлюючий право власності на нерухомість , гарантуючий перевірку і законність проведення угоди. 

✔️ Тапу - це виписка з актів реєстрацій в кадастровій книзі, звичайний бланк, що не має ступенів захисту або водяних знаків від підробок.

Перевірити ТАПУ можна в Державному кадастровому управлінні. При втраті ТАПУ його Вам відновлять в тому ж Управлінні.

✔️ ТАПУ - підтвердження Вашого права на нерухомість і юридичний документ, де вказуються Ваші повні дані, фото, інформація про придбаний об'єкт нерухомості.

У ТАПУ за Вашим бажанням можуть бути вписані близькі, родичі до 10 осіб. Так трактує законодавство Туреччини.

Робимо висновок: купляючи нерухомість в Туреччині чи то квартира, вілла чи земельна ділянка, Ви зобов'язані отримати ТАПУ в кадастровому Управлінні, сплативши всі належні мита та платежі. У документі будуть прописані частки володіння, якиі Ви визначите при подачі документів на оформлення ТАПУ. Кадастровий орган не вимагає підтвердження по платежах покупців зазначених у ТАПУ.

Надалі згідно Турецькому законодавству Ви або Ваші родичі, вписані в ТАПУ, мають право продати свою частку. Але для цього необхідно отримати згоду всіх вписаних в ТАПУ власників.

Відмінність від техпаспорту: права власності на нерухомість країн СНД в ТАПУ прописуються не на фактичну площу квартири, з номером квартири, вілли, а площа земельної ділянки із зазначенням її номеру.

Як ми писали раніше, при втраті його можна відновити за символічні гроші протягом одного дня в державному Кадастровому управлінні. Дана система дозволяє уникнути будь-яких випадків шахрайства. Якщо Вам видали ТАПУ в Кадастровому управлінні, Ви являєтеся безперечним власником нерухомості.

До Вашого відома нотаріуси в Туреччині можуть тільки оформити договір купівлі-продажу нерухомості з зазначенням термінів передачі і фактичної вартості, але цей договір не має юридичної сили без ТАПУ.

Заявлені в договорі особи як покупець так і продавець, повинні особисто бути присутнім в органі ТАПУ при підписанні та оформленні документів.

ТАПУ в Туреччині буває двох кольорів: червоний та синій.

У Червоному ТАПУ - це ділянка землі із зданої в експлуатацію нерухомістю. У ньому вказується:

 Кадастрова вартість нерухомості, як правило нижче ринкової ціни.

 • Фактична адреса ділянки де розташована нерухомість, що купується.
 • Від Вас по дві фотографії від кожного власника.
 • Дані про реєстрацію ділянки в кадастровому управлінні.
 • Вписана площа земельної ділянки, згідно придбаної нерухомості.
 • Дані в власника нерухомості та про нового власника.
 • Дата придбання нерухомості колишнім власником.
 • Дата придбання нерухомості колишнім новим власником.
 • Дата Видачі ТАПУ
 • Підпис та печатка уповноваженої особи Кадастрового управління

Синій - видають на дільницю без будови.

Аналогічна інформація про те, кому належав, кадастрова вартість.

Якщо Вам необхідно дізнатися чи є у цій земельної ділянки якісь обтяження або борги, слід звернутися в Кадастрове управління.

ВНЖ в Туреччині в 2021 році

ВНЖ в Туреччині - це дозвіл на проживання в країні.

На турецькому мовою Вид на проживання в Туреччині називається - «ikamet» (Ікамет).

ВНЖ  буває:

короткостроковим - «Kısa Dönem İkamet İzni»
довгостроковим - «Uzun Dönem İkamet İzni»

У Туреччині вступили в силу нові поправки до Закону «Про імміграцію» № 6458, стаття №: 31-1 (e), згідно з якими, з 1 січня 2020 року, іноземці, які мають туристичний Вид на проживання, не можуть його продовжити по тій же причини (туристичний відпочинок). Щоб залишатися в Турецькій Республіці на законних підставах, можна перейменувати ВНЖ або вибрати інший легальний спосіб проживання. Дані поправки не стосуються країн Європейського Союзу, в тому числі Росії, Китаю, Словенії.

✔️ Короткостроковий ВНЖ в Туреччині в 2021 році

За яких обставин можна розраховувати на отримання виду на проживання в Туреччині строком до 1 року? В даному випадку передбачено кілька варіантів, кожен з яких має свої особливості і певні вимоги.

Вимоги до заявника для отримання короткострокового ВНЖ в Туреччині в 2021 році:

 • Вік від 18 років.
 • Оформлена медична страховка (виняток стосується осіб старше 65 років і неповнолітніх громадян до 18 років).

Документи для ВНЖ:

 • договір оренди в Туреччині або ТАПУ (право власності на нерухомість) з підписом і печаткою нотаріуса;
 • документ, що підтверджує фінансову стабільність заявника та членів його сім'ї (виписка з банку про наявність на рахунку не менше 500 $ з розрахунку цієї суми на 1 місяць перебування);
 • оригінал і копія паспорта, завірена нотаріусом;
 • 4 фотографії для кожного заявника (на білому тлі в установленому для біометричних даних).
 • Також іноземний підданий повинен заповнити анкету резидента, а в разі подання заяви на чоловіка / дружину і дітей, мати при собі присяжний переклад свідоцтва про народження неповнолітньої дитини та свідоцтва про шлюб. У деяких випадках потрібно апостиль або друк Консульства.

✔️ Довгостроковий вид на проживання в Туреччині в 2021 році

Щоб жити і працювати в країні тривалий проміжок часу, а також претендувати на громадянство, іноземний громадянин повинен виконати всі нижчевикладені вимоги:

 • термін проживання в Турецькій Республіці - мінімум 8 років;
 • протягом останніх 3-х років від іноземного підданого не надходили заяви про фінансову підтримку від держави;
 • фінансова стабільність, що підтверджують банківські виписки і заробітна плата за місцем офіційного працевлаштування;
 • є приватна медична страховка;
 • відсутня судимість.

Нові правила İkamet в Туреччині в 2021 році передбачають подачу заяви на довгостроковий вид на проживання навіть в разі раніше отриманого туристичного.

Як подати заяву на довгостроковий ВНЖ

Щоб отримати довгостроковий вид на проживання в Туреччині в 2021 році, іноземна особа має відвідати місцеве Управління безпеки і міграційної служби. Які норми діють в даний час:

 • ВНЖ на тривалий період часу дійсний тільки за умови, що іноземний громадянин не залишав межі турецької юрисдикції на термін більше 1 року, за винятком вагомих причин, серед яких освіта, обов'язкова державна служба або стан здоров'я.
 • Отримуючи довгостроковий ВНЖ, громадянин має рівні права з резидентами країни за винятком:
 • проходження військової строкової служби;
 • голосування на виборах і участь в них в якості обраного;
 • займати посади в державних структурах Туреччини;
 • пільги щодо мит на ввезення транспортних засобів також не застосовується.
 • Серед документів на ВНЖ до списку обов'язкових (вказано вище) слід додати довідку про відсутність судимості, дійсний дозвіл на проживання і турецька ID

З 2021 року до документів за списком міграційного Відомства Ви повинні додати довідку про реєстрацію за місцем проживання в Туреччині. Отримати довідку необхідно заздалегідь, до приходу в Міграційний офіс. Довідка видається в Муніципалітеті безкоштовно при пред'явленні закордонного паспорта і Тапу. Вас попросять заповнити заяву із зазначенням Ваших даних, в тому числі податкового номера. Власники нерухомості отримують податкової номер при оформленні Тапу в Податковому Управлінні.

З квітня 2021 року і по теперішній час відвідування державних установ Туреччини можливо тільки при наявності медичної захисної маски і пред'явленні HES-коду.