Райони Фєтхіє в Туречині

Райони Фєтхіє в Туречині

Ми пропонуємо Вам ознайомитись  з незвичайними місцями та околицями міста Фєтхіє у районі Мугла в Туречині.

Фєтхіє 

Фєтхиіє – по праву можна вважати одним з найкращих курортів в Турції, на рівні з районом Махмутлар в Аланії, Анталією та іншими містами, які пролягають уздовж Середземноморського узбережжя. При цьому, не дивлячи з першого погляду на однаковість курортних міст, кожен з них є привабливим та незвичайним по-своєму. Унікальність Фєтхіє складається у поєднання сучасної інфраструктури, комфортабельної нерухомості та мальовничої природи, пам’яток древніх цивілізацій та невичерпних можливостей для активного відпочинку.

Все це викликає бажання не тільки один раз відпочити та й все, але також придбати нерухомість  Фєтхіє (більш того, що таку покупку можна зробити за достатньо невисокою ціною). 

Лікійські гробниці. Цей символ Фєтхіє - надзвичайні пам’ятки історії. Гробниці вирубані прямо в скалах и датуються IV століттям  до н.е. Найбільш відома з них – гробниця Амінтаса, правителя міста, убранство якої більш нагадує  грецький храм. Гробницю Амінтаса гарно видно з долини, але всі бажаючі можуть піднятись прямо до неї в гори. Крім «гірських» гробниць, в Фєтхіє також збереглись декілька лікійських саркофагів.

Музей Фєтхіє. В ньому зібрані етнографічні та археологічні експонати – витвори мистецтва, ремесла, національний одяг, прикраси, саркофаги та інший антикваріат від лікійців до османів. Розташований музей у центрі міста.

 Античний театр міста Теслмессос. Він вміщував близько 6 тисяч чоловік, був збудований у пізній грецький період та у подальшому (у ІІ столітті) реконструйований римлянами. Рештки театру у 1957 році використовувались для відновлення міста після землетрусу, але в 1995-м йому повернуто історичний зовнішній вид. 

Чалиш

Чалиш - це ще один райський куток на Середземноморському узбережжі, південний захід Турції. Розвинена інфраструктура, зручне місцезнаходження та захоплюючий подих захід сонця, все це створює ідеальні умови для проведення незабутнього відпочинку. Пляж Чалиш. Його можна віднести до самих екологічних та чистих пляжів Туреччини. Він тягнеться 5 километрів вздовж узбережжя Егейського моря. С пляжу відкривається чудовий краєвид на острови залива Фєтхіє та Тороські гор. Узбережжя вкрито піском або дрібною галькою, море тепле. Уздовж пляжу Чалиш тягнеться  набережна для прогулянок, яка закрита для руху транспорту, але з численими кафе, барами  (у тому числі спортивними), ресторанами, невеликими магазинчиками для туристів. 

Олюденіз

Олюденіз - один з самих красивих пляжів Туреччини, розташований недалеко від центру Фєтхіє. Олюденіз – селище, розташоване у 15-ти кілометрах від Фєтхіє на березі Середземного моря, та з трьох сторін оточене горами. У перекладі  «Олюденіз» - «Мертве море». Він відомий відразу декількома  речами. Серед них: національний заповідник Туреччини Блакитна лагуна – піщана коса, дюни, евкаліптові гаї та сосни викликають відчуття повного єднання з природою, піщано-галькові безкоштовні пляжі;

Екскурсійні тури по горам; політ на параплані, які можливі з нижнього (1 672 м), середнього та верхнього (1 980 м) старту. Олюденіз популярний серед парапланеристів зі всіх континентів, тут часто відпрацьовуються безпечні режими польотів та проводяться змагання  з повітряної акробатики.

При цьому у самому селищі практично ніхто не проживає, а тому нерухомість у  Фєтхії стає кращим варіантом для відвідувачів Олюденізу. Тут Вам запропонують подорож на човні, який відходить прямо від пляжу. Ви зможете відвідати інші, розташовані поблизу, пляжі, затоки - пляжі Кидрак та Кабак, Гемилер та ін.

Долина метеликів. На узбережжі затоки Белджеєіз живуть всі види середземноморських метеликів, основна жителька долини – тигровий метелик, найбільшу популяцію яких можна побачити з червня по жовтень. Дістатись сушею до Долини метеликів неможливо, тільки на спеціальних екскурсійних яхтах.

Острови затоки Фєтхіє. Великі та маленькі острови з лісами, пляжами та  розкішною  природою допоможуть Вам відпочити від повсякденної праці. Дістатись на будь-який острів можна на катері, та й відразу здійснити морськую прогулянку.

Оваджик и Хісароню

Селища Оваджик та Хисароню розташовані на високому гірському плато по дорозі з Фєтіє в Олюденіз. Навкруги плато - холми, які поросли сосновими деревами, це створює особистий мікроклімат. Зручне розташування, чисте повітря, спокійна атмосфера та відмінні умови проживання, створюють ідеальне місце для життя та відпочинку. Оваджик та Хісароню  розташовані на відстані 4-х км від пляжу Олюденіз. В цьому районі завжди прохолодний гірське повітря, яке приємно освіжає після спекотного сонячного дня. Тут можна знайти чим зайнятись та й у вечірній час. Центр розваг з численими магазинами, ресторанами, барами, дискотеками пропонують туристам, жвавий та яскравий відпочинок. Обидва селища розташовані неподалік від центру міста та інших пам’яток Фєтхіє. За один день можна встигнути здійснити політ на парашуті с гори Баба Даг, відвідати грецьке селище Каякьой

Узюмлю

У надзвичайно красивій долині, оточеній лісами та горами, на висоті 500 м над рівнем моря розташувалось чарівне гірське село Узюмлю.

Узюмлю. Оригінальне гірське селище, яке складається з традиційних османських будинків з каменю. Навкруги  - гірські масиви. Життя у селищі триває за старовинними звичаями – жінки ткуть бавовняну тканину, а чоловіки працюють у полі. Також в Узюмлю багато виноградників з кращими сортами, а для туристів працюють невеликі чайні та кафе.