Витрати на нерухомість в Туреччині не закінчуються її купівлею. Придбане житло потрібно утримувати – оплачувати комунальні послуги, догляд за будинком і територією, роботу консьєржів, охорони та співпрацю з управляючою компанією.

У турецькому законодавстві всі витрати на нерухомість, за винятком безпосередньо комунальних платежів, називаються айдатом. Сума айдату залежить від особливостей житлового комплексу, до якого належить квартира, і завжди розраховується індивідуально.

Айдат як плата за утримання квартири, таунхауса або вілли включає:

  • оплату послуг обслуговуючого персоналу – консьєржів, садівників, прибиральників, охоронців тощо;
  • плату за обслуговування ліфтів, басейнів, тренажерних залів, ігрових кімнат, саун, саду та іншої внутрішньої інфраструктури комплексу;
  • оплату місця на стоянці, якщо це передбачено договором;
  • оплату послуг управляючої компанії, якщо мешканці комплексу прийняли рішення про передачу їй функцій з обслуговування або забудовник передбачив за собою такі повноваження за договором.

Айдат у Туреччині вноситься щомісяця. Як правило, його сума становить від 10 до 300 доларів на місяць в залежності від рівня нерухомості, обсягу послуг, кількості персоналу та мешканців комплексу. Так як плата за утримання розраховується на весь ЖК або багатоквартирний будинок, чим більше квартир у ньому – тим менша сума айдату для кожної з них.

Зменшити айдат можна також за рахунок «самоврядування». Загальні збори власників житла обирають зі свого складу управляючого, покладають на нього обов’язки з управління комплексом та самостійно встановлюють розмір айдату.

Що таке турецький айдат?
Що таке турецький айдат?